Home Αξεσουάρ Φορτιστής Μπαταριών Πλακέτας B71/PBX24/BOX
B71/PBX24/BOX
Product Information
Category: Φορτιστής Μπαταριών Πλακέτας
  • Περιγραφή
  • τεχνικά Χαρακτηριστικά
Περιγραφή
Hybrid inverter, “Network Assisted” version, for powering the automation. Also provides a battery-charger function thanks to the connection to the solar panels or mains supply for powering the 24V DC brushless digital controllers with a mains voltage of 230V AC.
τεχνικά Χαρακτηριστικά
Power line supply:    230V AC
Operating temperature:    -20°C +55°C
Protection level:    IP66
Compatible digital controllers:    Brushless 24V DC: B70/1DC, B70/2DC, B70/2ML, B70/2B
backup batteries (not included):    2 x 12V DC – USE ONLY AGM BATTERIES TYPE – minimum 4.5Ah
Number of photovoltaic panels that can be connected:    2
Minimum power (photovoltaic panel):    20W
Maximum voltage from a photovoltaic panel (not charged):    22V DC
Minimum voltage from a photovoltaic panel (charged):    18V DC